מדרימים: טיפים חשובים לנסיעה ארוכה לאילת!

הזמן שלכם לנפוש באילת כמעט כאן, אך לפניכם ממתינה עוד נסיעה די ארוכה של כמה מאות קילומטרים. הנסיעה הזאת היא בהחלט מתישה ומייגעת, וכדי שלא תשתעממו בדרך ותשמרו על בטיחות מרבית, ריכזנו לכם כמה המלצות לעניינים שכדאי לארגן לפני הנסיעה. תחגרו חגורות ובוא נצא לדרך.

צידה לדרך

הנסיעה לאילת יכולה לארוך 5 שעות או יותר, אפילו אם המוצא הוא מעיר בגוש דן. דאגו להצטייד מראש בצידה מספקת לדרך המכילה מזון, שתייה ונשנושים. אם תעשו הרבה הפסקות בדרך תוכלו לחדש את המלאי או לקנות מוצרים חדשים, אך הכנת כל הצידה מראש יכולה לחסוך לכם זמן המתנה בתורים וגם כסף.

לבשו בגדים נוחים

נסיעה ארוכה דורשת בגדים נוחים לכל הנוסעים. התאימו את הבגדים לטמפרטורה שבחוץ וגם לטמפרטורה שתהיה בתוך האוטו, כדי שלא יהיה לכם קר או חם מדי. אנחנו תמיד מעודדים שימוש בשיטת הבצל – לבישת בגדים קצרים והבאה של ז'קט נוסף שאפשר ללבוש ולהסיר בכל רגע נתון בהתאם לתחושה. מומלץ להביא גם סטים של בגדים להחלפה, לכם וגם לילדים.

 

 

השכרת רכב מתאים לנסיעות ארוכות

אם אין לכם רכב קבוע או שאתם גרים באזור מרוחק בצפון ולא בטוחים שהרכב המשפחתי שלכם יכול להחזיק מעמד נסיעה הלוך וחזור לאילת, אתם יכולים לשכור רכב לתקופת החופשה. לפני שאתם שוכרים את הרכב, בייחוד אם זה רכב יוקרה, יש כמה עניינים שכדאי לכם לבדוק קודם כמו תקינות הרכב, תנאי ההחזרה לחברת ההשכרה ועוד. כך תוכלו להסיר דאגה מליבכם בעניין תקלות ועניינים בלתי צפויים בדרך, וגם ליהנות מנסיעה ברכב משודרג, חדש ונוח לתקופה של כמה ימים.

מהי השעה הטובה ביותר לצאת בה לדרך?

מומלץ לבדוק מבעוד מועד מהי השעה הטובה ביותר לצאת בה לדרך אל אילת. הביאו בחשבון את אורך הנסיעה, את הכבישים הספציפיים שתיסעו בהם ואת אורך וכמות ההפסקות שתצטרכו בדרך. שעת ההגעה שלכם לאילת יכולה להיות גם קריטית מבחינת קבלת החדר במלון, ואם לא בחרתם מלון עדיין, אנחנו מזמינים אתכם ללחוץ על הקישור הבא ולקרוא על מלונות למשפחות באילת שכדאי להכיר. יש האוהבים לצאת לדרך בשעות הקטנות של הלילה, ויש מי שאינו ממהר ודווקא מוכן לצאת רק בבוקר אל הדרך – אנחנו לא מבטיחים שתצליחו להימנע מפקקים בדרך במקרה הזה.

בדקו מראש את מסלול הנסיעה

בדקו מראש את מסלול הנסיעה שלכם לאילת. יש אנשים המכירים טוב יותר את כבישי הדרום, אך מי שזאת פעם ראשונה שלו עלול להיות מופתע בדרך מפניות חדות וממדרונים תלולים. אנחנו ממליצים תמיד לשמור על מהירות נסיעה סבירה, אך כדאי להתבונן במפה או לשאול חברים בעניין תוואי הדרך כדי להימנע מהפתעות לא נעימות.

אל תשכחו הפסקות

הפסקות הן חלק חשוב מהנסיעה, ומטרתן לשמור על הנהג עירני ולמנוע כאבים גב ומפרקים לכל הנוסעים. מדי כמה זמן עצרו בתחנת דלק או במסעדה מומלצת בדרך כדי להתרענן, ללכת לשירותים, לשתות קפה או רק כדי לחלוץ עצמות.

בידור לאורך כל הדרך

גם מי שאוהב לצפות בנסיעות בנופים המתחלפים בחלונות ודאי ישמח לאמצעי בידור אחר בזמן הנסיעה הארוכה לאילת. אנחנו ממליצים להכין מראש פודקאסטים ופלייליסטים של מוזיקה שתעלה את המורל באוטו ותנעים את זמנכם. אם אתם נוסעים עם ילדים, כדאי שתכינו בשבילם ספר שיקראו בעצמם בנחת, או משחק כלשהו שתוכלו לשחק כולם באוטו (חוץ מהנהג, כמובן).

סיכום

הנסיעה לאילת היא ארוכה ומעייפת, אך בעזרת הטיפים שלנו תוכלו להקל את הקושי שבה וליהנות כמה שיותר מהדרך. אנחנו ממליצים לכם להכין מראש צידה מספקת לדרך, להתאים את בגדיכם למזג האוויר ולשמור על נוחות, להכין אמצעי בידור לכולם וגם לא לשכוח לעצור ולהתרענן. נסיעה טובה!

נגישות
Scroll to Top