ב-200 קמ"ש: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי שלא עוצרת עד להשגת המטרה – קידום בני העדה אתיופית בארץ

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית שנוסדה בשנת 2018 לטובת צמצום פערים בחברה הישראלית. חלק מהותי מהעבודה של העמותה מתמקדת בקידום של בני ובנות העדה האתיופית, מתוך הבנה כי הליווי האישי אותו מספקת העמותה במסגרת של תוכנית מהפכנית הוא זה שמצליח להוביל ליצירה של שינוי ממשי, הן במספר המתגייסים ליחידות קרביות ומסיימי קורס קצינים והן ביכולת להשתלב בעתיד גם באקדמיה כמו גם בשוק התעסוקה. העמותה שדוהרת לעבר הגשמת המטרה הצליחה לסייע ברבות השנים לאלפי בני נוער בני העדה האתיופית, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תיחשפו לעבודה המאומצת המתבצעת בהתנדבות מלאה עד להשגת המטרה.

קידום בני העדה האתיופית במדינת ישראל – מטרת על של עמותת אחינועם

את עמותת אחינועם הקימו האחים לבית משפחת אדרעי – איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי אשר נולדו וגדלו בעיר צפת. בני המשפחה רואים בסיפור העלייה של בני העדה האתיופית כאחד מהסיפורים החשובים ביותר בתולדות עם ישראל, הן בשל הנחישות והן בשל הרצון העז של בני ובנות העדה להשתלב בחברה הישראלית. ניצנים של שינוי כבר ניתן לראות ביכולת של בני הנוער לפרוץ קדימה, וזאת על ידי תוכניות חברתיות כמו התוכנית של עמותת אחינועם אשר מתמקדת בפיתוח של מיומנות פיזית לצד מנטלית, לטובת הגדלת הסיכויים להתקבל ליחידות מובחרות כמו גם לקורס הקצינים היוקרתי.

כעמותה שפועלת באופן מלא וללא פשרות למען השגת המטרות, ניתן בהחלט לומר כי ברבות השנים הצליחה העמותה ליצור שינוי משמעותי, ועדות לכך ניתן למצוא באחוזים הגבוהים של הבוגרים אשר הצליחו להגשים חלום ולהתקבל לתפקידים מבוקשים בצבא הגנה לישראל. מעל ל-95% מבוגרי התוכניות אכן התקבלו ליחידות הללו ועל כן אין ספק כי עמותת אחינועם וכן המתנדבים הרבים מצליחים להגשים את מטרת העל – קידום של העדה האתיופית כאן בישראל, וזאת על ידי תוכנית ליווי אישית שמתחילה עוד בגילאי התיכון.

 

 

ממשיכים לסייע גם לאחר סיום התקופה הצבאית

חלק מהותי מהפעילות של העמותה מתמקד בליווי ארוך טווח, ועל כן רפי אדרעי פועל למען בני העדה ביחד עם אחיו וזאת על ידי קידום של תוכנית ליווי שנמשכת גם לאחר סיום הפרק הצבאי, וזאת על ידי מתן של מלגות כלכליות לצד מענה אישי שנועד לספק לאותם חיילים משוחררים את היכולת להגשים את עצמם ואת היכולות שלהם. עדות להצלחה של התוכנית ניתן לראות בתגובות המצוינות אותה מקבלת העמותה מצד הבוגרים והבוגרות שרואים בעמותה כחלק מהותי מההצלחה שלכם, בייחוד לאור היכולת לקבל במסגרת תוכנית הליווי כלים אפקטיביים בנושא של מנהיגות, מוטיבציה וכן יכולת לפרוץ קדימה, וזאת למרות החסמים והאתגרים שעמם הם מתמודדים.

תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות כמו גם גורמי הרווחה, כאשר לאור ההצלחה הוחלט בעמותה לאחרונה לקדם את התוכנית גם בערים נוספות ברחבי הארץ, מתוך מטרה לספק את המענה בעבור בני נוער בני העדה האתיופית אשר רוצים לפרוץ קדימה ולהגשים את השאיפות המקצועיות, במסגרת של ליווי אישי.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים רבות למען העדה האתיופית בישראל, וזאת על ידי קידום של תוכנית מהפכנית לגיוס לצבא לצד ליווי פרטני המתבצע על ידי מתנדבים מסורים. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות התוכנית הזו כמו גם תוכניות חברתיות נוספות, כחלק מפעילות ענפה שאותה מקדמים באופן אישי המייסדים.

נגישות
Scroll to Top